Продавець Tactical Gear Ukraine розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
302 відгуків
ул.Стрыйская 104, Дрогобич, Україна
+380 (95) 901-00-02
Tactical Gear Ukraine

Засоби виживання, орієнтування та видобутку вогню

Сучасні люди найбільше цінують комфорт у своєму житті. Облаштовуючи своє житло системами водо - та газо-забезпечення електрикою і різноманітною побутовою технікою, деякі городяни навіть не уявляють як вижити в природних умовах. Але, все частіше, більшість з них прагне вирватися хоч ненадовго з міста і відправитися в подорож по лісі, піднятися на вершини гір або просто помандрувати по країні.

Що взяти з собою в туристичний похід або тривалий польовий вихід?
Велика частина недосвідчених мандрівників, збираючись у похід не дуже уявляє, що може знадобитися в екстремальній ситуації. Багато, бере з собою мінімум речей, предметів виживання та запасів продуктів, розраховуючи на те, що все необхідне можна буде придбати у населених пунктах по своєму шляху. Але, вони зовсім не уявляють, що робити, якщо негода застане зненацька і далеко від сіл, а ночувати і готувати їжу доведеться в складних погодних умовах, і можливо її самому ж і набувати

Саме для цього, у кожного учасника польового виходу повинен бути з собою обов'язковий запас різноманітних речей, який складається з:

Складаний ніж, бажано додатково багатофункціональний;
Іскра-годувальник (кресало)
Посуд для приготування їжі (підстаканник, малий казанок)
Фільтр для води;
компас;
Персональна мала аптечка;
Термоодеялом або термоспальник
Додатково дуже бажано:

Сухе пальне (сухий спирт)
Сірники посиленого горіння;
Сигнальний свисток;
Невелика складна пила, або мачете, або портативна легка сокира;
Моток паракорд;
ліхтар
Ремкомплект (голки, нитки, латки для ремонту спорядження та одягу)
Легка шапка і рукавиці;
Утеплена термо білизна;
Дощовик, бажано пончо (багатофункціональність)
Тент (Баша)
Крім того, в рюкзаку справжнього шукача пригод обов'язково повинен зберігатися мінімальний запас їжі. Це можуть бути консерви, макарони, каші швидкого приготування, цукор, сіль, розчині напої або чай. Зазвичай набір продуктів, збирають, беручи до уваги не тільки зручність приготування, але і власні смаки.

Як забезпечити максимальний комфорт під час життя в природних умовах?
Вирушаючи в багатоденну подорож лісами, горами або на дикий відпочинок на узбережжі Тихого океану, треба подбати про максимально зручні умови перебування далеко від цивілізації.

Плануючи тривале перебування на природі, слід брати до уваги мінливість погоди. Слід приготуватися до захисту від холоду і спеки, дощу та інших факторів, які можуть вплинути на здоров'я чи самопочуття. І найголовніше - приємний відпочинок неможливий без мінімального комфорту, який можуть забезпечити спеціально створені для цього речі:

Намет. Він забезпечить надійний захист від сонця, дощу і вітру, а також від комах (за наявності сітки)
Спальний мішок подарує тепло і домашній затишок;
Туристична підстилка, килимок або самонадувающийся килимок з сучасних матеріалів, зроблять сон більш приємним, допоможе вирівняти поверхню і зробить неможливим контакт з сирою і холодною землею;
Туристичні газові балони знадобляться для приготування їжі там, де важко знайти сухий хмиз або дрова. Але насправді це більш швидкий, комфортний і лінивий шлях для отримання вогню, достатнього для приготування, і звичайно відсутність кіптяви. Крім того, спеціальні насадки дозволяють використовувати їх як джерело освітлення або обігріву намети;
Павербанкы і компактні сонячні пристрої для зарядки електронної техніки;
Прилади для очищення брудної води до придатного для пиття стану.
Це мінімальний набір, який стане в нагоді у випадку будь-якому прихильнику тривалих польових виходів, походів і відпочинку на природі. Але треба враховувати також специфіку тієї місцевості, куди відправляється мандрівник. Так для походу в горах, не буде зайвим мати з собою моток міцної альпіністської мотузки. Для приємного відпочинку в лісі можна покласти в рюкзак гамак, а на березі моря великий тент з легкої нейлонової тканини низької щільності з водовідштовхувальним просоченням дозволить створити надійний захист від сонячних променів.

І найголовніше! Збираючись групою в туристичний похід, слід заздалегідь розподілити, хто і що буде брати і нести. Так одного намету вистачить для декількох людей і немає сенсу брати кожному свій. Теж саме стосується газових балонів, посуду, зарядних пристроїв та інших предметів, можна придбати або купити в Україні

Існує справжня (але досить проста) наука про розведення вогню. У цій статті ми поділимося кількома перевіреними стратегіями вибору хорошого ділянки, розпалювання вогню, його підтримання та безпечного гасіння.

Вибір хорошого місця для розведення вогню
Стратегічно розташований вогонь буде набагато легше розвести і підтримувати, ніж погано розміщений. Спробуйте знайти місце з якомога більшою кількістю наступних характеристик:

Рівна земля, або на вершині пологого підйому (ви не хочете, щоб вода стікала вниз і ваш вогонь, якщо піде дощ)
Захищений від вітру
принаймні 1,8 у всіх напрямках від листя, яке могло спалахнути
адекватна вентиляція
Легкий доступ до води або пухкого ґрунту для аварійного гасіння
бачимо

е або добре приховане місце, в залежності від того, чи ви хочете, щоб вас знайшли інші люди
Три типи палива
Яка різниця між трутом, растопочку і паливом для вогню? Багато людей використовують перші два терміни як взаємозамінні, але кожна з цих трьох речей служить різним цілям.

Труть - це будь-яка легкозаймиста речовина (за винятком прискорювачів), який використовується в невеликих кількостях для займання малого полум'я. Бавовняні кульки, папір, сухі рослини і кора дерев зазвичай використовуються як трут.

Растопочку це більше, ніж труть, але менше, ніж паливо, і використовується для перетворення малого полум'я більше. Гілочки і невеликі гілки можуть зробити хороший розпалі.

Паливо - це великі шматки деревини, дрова, використовуваних для підтримки вогню, коли він досягне належних розмірів. У пустелі найчастіше використовують великі колоди і гілки. По можливості збирайте мертву деревину, принаймні для першої партії палива. Свіжозрубана деревина має високий вміст вологи і важче горить, поки вогонь не стане сильним.

Розпалити багаття без усіх трьох видів матеріалів буде важко, або навіть неможливо. Зберіть достатньо кожного з них, перш ніж приступати до роботи, починаючи розпалювати вогонь. Для багаття середнього розміру вам знадобиться кілька жмень труть, запас растопочку і приблизно чотири-шість колод на кожну годину, протягом якого ви хочете, щоб вогонь тривав. Тип деревини, яку ви використовуєте для палива, може суттєво вплинути на те, як довго і гаряче буде горіти вогонь. Якщо ви хочете, щоб це тривало всю ніч, вам, ймовірно, знадобиться чимало дров.

Види дров по регіонам
Всі типи дров - це тверді або хвойні породи, хоча фактична твердість деревини не є надійним показником. Листяні породи є щільніше, ніж хвойні, а це значить, що вони довше горять і виробляють більше тепла, але, як правило, їх важче запалювати. Ось деякі поширені і корисні види дров, які ви знайдете в різних куточках світу.

Пустельні райони: евкаліпт, сосна та Мескит. Сухі окотильо і кактусові ребра добре розпалюють вогонь.

Помірні ліси, гори і рівнини: яблуко, ясен, береза, кедр, вишня, ялиця, гикория, клен, дуб, сосна та горіх.

Тропічні райони: червоне дерево, тик, палісандр і чорне дерево.

Арктичні / засніжені райони: береза і ялина можуть дати хороші дрова, але їх важко знайти. Вільха і верба дають слабкі дрова, але можуть бути і рясними.

Легкі та ефективні механізми дров
Спосіб складання і порядок дров має великий вплив на те, наскільки гарячим буде вогонь і як довго вони будуть горіти. Існують десятки різних типів, але якщо ви знаєте три найпоширеніші, вам може бути цілком достатньо.

зруб
Зруб ідеально підходить для приготування їжі і для тепла, якщо у вас є місце для його побудови. Це дуже просто: покладіть дві колоди на відстані 60-90см один від одного і паралельно один інший, а потім додайте інші, перпендикулярним шаром зверху. Складіть три-чотири шари в цілому і почніть розводити вогонь по центру. Відкриті борту забезпечують достатньо кисню для подачі вогню, і ви можете легко розмістити каструлі або шампури над відкритою верхівкою.

конус
Конус чудово підходить для тепла, але не є ідеальним для приготування їжі. Він вимагає менше місця, ніж зруб, і не вимагає, щоб колоди були настільки ж прямими і однорідними. Просто розставте розпалювач у формі конуса або тіпі, запаліть труть по центру і поступово додайте великі колоди по краях по мірі зростання полум'я.

піраміда
Піраміда горить не так спекотно, як зруб або конус, оскільки у неї не надходить стільки повітря, але вона вимагає менше обслуговування і буде горіти значно довше економлячи дрова. Це те ж, що і зруб, але з двома відмінностями: кожен шар складається з колод, щільно розташованих поруч один з одним, і менше шар, на який вони спираються. Запаліть піраміду зверху і дайте їй згоріти в нижніх шарів; ви отримаєте багато вугілля, які будуть утримувати тепло протягом декількох годин.

виготовлення іскри
Кремінь і криця, фокусуючі лінзи і висвердлювання - три найпоширеніші інструменти для запалювання вогню. Всі вони роблять одне і те ж різними методами: запалюють труть, який створює невелике полум'я, яке ви поступово збільшувати до більшого, поки не стане достатнім, щоб запалити растопочку, що, в свою чергу, запалить основні дрова.

Искровисикач, так зване кресало
Щоб отримати іскру з кременю і сталі, тримайте зап'ястя руки з кременем фіксоване і швидко шкребе сталлю вздовж кременя під кутом 90 градусів - не вдаряючи про нього. Експериментуйте з незначними різними кутами і рівнями зусилля, поки не отримаєте хороший набір іскор. Направляйте іскри на сухий трут, поки вони не схопляться.

фокусують об'єктиви
Якщо сонце достатньо, використання фокусуючої лінзи - один із самих швидких і простих способів розпалити багаття. З допомогою лупи, лінзи для окулярів, увігнутій поверхні (наприклад, рефлектор відбивача ліхтаря) направте промінь сонячного світла на трут. Експериментуйте з різними кутами і відстанями, щоб отримати найменший сфокусов

компаній кут світла і утримуйте його стійким протягом хвилини-двох. Досить скоро ваш труть повинен почати тліти. Акуратно роздмухуйте його і тримайте світло сфокусованим, поки у вас не буде полум'я, достатня для подальшої роботи.

Свердління. Добування вогню тертям
Виготовлення свердел більш складними і трудомістким, але деяким людям їх легше використовувати, ніж кремінь і криця. Для його виготовлення вам знадобиться вигнута довга жорстка деревина приблизно настільки, наскільки ваша рука, другий шматок дерева, такий же товстий і широкий, як ваше зап'ястя, і ще два шматки завдовжки близько 30 см і 2,5 див. Вам потрібно буде знайти потрібний ніж, близько 60см капронового шнура або грубої тканини і жменю вологого листя.

Виріжте одну з двох довжин однієї частини дерева в самий гладкий, самий прямий циліндр, яким ви можете управляти, а іншу - в плоский прямокутник. Заточити один кінець циліндра в пику, а потім трохи затупити кінчик. Відріжте кінчик іншого кінця так, щоб він був рівним і плоским. Виріжте неглибоке кругле поглиблення на ширину циліндра в широкий кінець прямокутного шматка, а потім відкладіть обидва шматка в бік.

Зробіть насічки на будь-якому кінці зігнутої палиці і прив'яжіть до неї шнур або тканину, що ви робите бант, але залиште трохи з запасом. Одноразово обмотайте шнур навколо циліндричної палички і Оберніть палицю на 180 градусів, щоб вона могла вільно рухатися вперед-назад вздовж струни.

В шматку дерева розміром з зап'ястя виріжте невеликий отвір, але досить великий, щоб гострий кінець циліндра міг поміститися, а потім помістіть мокре листя над отвором і посадіть у нього циліндр. Листя забезпечують мастила, щоб циліндр міг вільно обертатися. Нарешті, помістіть плоский кінець циліндра в неглибоку улоговину на прямокутному шматку дерева і утримуючи його на місці з шматочком дерева розміром з зап'ястя. Почніть рухати вигнуту палицю вперед і назад, щоб обертати циліндр, який буде генерувати тепло з-за тертя, рухаючись про прямокутний шматок дерева.

В кінці кінців, ви почнете бачити, як в поглибленні під рівним кінцем циліндра накопичується чорний вугільний пил і дим. Продовжуйте тертя поки не побачите слабкі помаранчеві угольки і багато диму. Потім можна перевести вуглик на своє розпалювальної місце і обережно роздути його, щоб воно зайнялося.

Як тільки ваш труть запалиться, обережно подуйте на нього і продовжуйте роздувати його, щоб спонукати до поширення полум'я. Додайте дуже маленькі клаптики розпалу і продовжуйте циркулювати повітря навколо полум'я. Поступово додавайте великі шматки растопочку, поки не з'явиться приємний маленький вогонь. Будьте обережні, щоб не додати занадто багато розпалювача або дрова занадто швидко, що може пригнічувати ваш вогонь, поки полум'я не стане достатньо сильним, щоб запалити великі дрова.

Сучасні добувачі вогню
Звичайно, запальнички і сірники є одними з найбільш простих способів розпалити багаття. Однак у них є свої плюси і мінуси. Запальнички менш ефективні (або можуть не працювати взагалі) в холодну погоду, оскільки газ всередині не має достатній тиск при низьких температурах. Якщо свічка не горить на морозі, покладіть її на кілька хвилин у кишеню або в оголеної шкіри, щоб зігріти, а потім спробуйте ще раз.

Волога є ворогом сірників, навіть захищених, які як правило є водостійкі, а не дійсно водонепроникні. Вони також надзвичайно сприйнятливі до вітру, тому подбайте особливо дбайливо, щоб захистити їх полум'я при розпалюванні.

Незалежно від інструментів розпалювання, якими ви користуєтеся, застосовуються ті ж основні принципи роботи вогню, коли йдеться про виборі і використанні вашого труту, розпалювача і дров. Легко (і небезпечно) злити обпалює рідина на кілька колод і кинути сірник зверху, але таким чином ви отримаєте невеликий вогонь, і ви не виробите корисних навичок і хороших звичок, які вам можуть знадобитися пізніше.

Огороження, угруповання і стримування багаття
Складіть кілька каменів навколо труту, щоб заблокувати вітер, і додайте більше каменів, коли вогонь розростеться. Огорожуйте вогонь - це хороша ідея, навіть якщо немає вітру, оскільки це створює негорючий бар'єр між вогнем і сусіднім листям або рослинами. Якщо на землі багато займистого сміття, очистіть його в радіусі 1,8 навколо багаття.

Коли дрова в вашому вогні згорають, вони будуть зміщуватися і може зменшитися кількість кисню, що підтримує полум'я. Кожні півгодини або близько того, використовуйте довгу гілку, щоб переставити дрова і максимізувати простір між ними (якщо ви не використовуєте піраміду або інший механізм, призначений для низького і повільного горіння). Коли ви додаєте більше дров, робіть це з урахуванням тих же факторів.

Зовнішня пожежна безпека
З очевидних причин важливо мінімізувати шанси лісової пожежі, але є ще кілька важливих міркувань безпеки. Якщо ви маєте намір спати біля вогнища, поставте якийсь фізичний бар'єр між ним і своєю зоною сну. Ще краще - повністю загасити вогонь, якщо він вам не потрібен для тепла під час сну.

Якщо вам пот

рибне трохи тепла протягом ночі, переконайтеся, що ваш намет або спальна зона знаходяться за вітром і настільки далеко від вогню, наскільки вам комфортно. Завжди тримайте поруч 5-10л води або велику купу пухкого піску або ґрунту, щоб ви могли швидко зупинити вогонь, якщо він почне виходити з-під вашого контролю.

Коли ви готові погасити вогонь, використовуйте воду або землю, щоб покрити ними всю територію вогнища. Якщо ви використовуєте воду, будьте обережні, щоб уникнути утворення пари, яка може викликати серйозні опіки. Як тільки ви побачите більше ознак полум'я, використовуйте лопату або довгу гілку, щоб обережно розмішати попіл і переконатися, що в ньому немає маленьких залишків вогню або гарячих вугілля. Розкладіть попіл тонким шаром, залийте все ще раз і, нарешті, закопайте залишки багаття під шаром землі або піску товщиною не менше 15 див.

Спроба розвести багаття може засмутити, якщо ви точно не знаєте, що робите, але це не надто складно з правильними методами і невеликою практикою, і це радує, коли ви, нарешті, досягнете успіху.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner