Продавець Tactical Gear Ukraine розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
300 відгуків
ул.Стрыйская 104, Дрогобич, Україна
+380 (95) 901-00-02
Tactical Gear Ukraine

Особливості вибору нарізних патронів. Види і анатомія патронів

Особливості вибору нарізних патронів. Види і анатомія патронів

Для гвинтівок, пістолетів та рушниць доступно стільки різних видів патронів, що вибір стає не стільки очевидним. Яка різниця між суцільнометалевий патронами і експансивними? Вам потрібні дріб або куля для рушниці?

У цій статті ми представимо і пояснимо основні характеристики найбільш поширених видів боєприпасів до стрілецької зброї. Зверніть увагу, що терміни, вимірювання та кольорові коди не завжди узгоджуються між усіма виробниками; стандарти, які ви побачите тут, є найпоширенішими, але є і інші.

Анатомія патронів для гвинтівок і пістолетів (нарізної зброї)
В основному патрони для гвинтівки і пістолета мають однакову основну анатомію, складається з п'яти частин. Весь склад називається патроном або патроном.

Гільза - це латунний або сталевий матеріал (а тепер ще й полімерний), який містить всі інші компоненти.
Куля - це твердий металевий снаряд, встановлений одним кінцем корпусу. Для травматичної дії використовуються також полімери і т. д.
Обідок - це кінець корпусу гільзи, дінці, виконаний таким чином, щоб затвор вогнепальної зброї міг захоплювати і викидати порожню гільзу.
Всередині корпуса знаходиться прах, виштовхує кулю зі стовбура (каналу стовбура).
Капсуль - це частина патрона в дочки гільзи, по якому б'є бойок, в результаті чого створюється іскра, достатня для запалення пороху.
Вибір патронів для гвинтівки і пістолета
Існують сотні різних патронів для гвинтівок і пістолетів, але лише невелика їх частина складає більшість проданих і выстреленных патронів. Чотири основних критерії при виборі набоиив - це калібр, навіска, вага і тип кулі.

Калібр описує фізичні розміри кулі і вимірюється в дюймах або міліметрах.
Навішування стосується кількості і виду пороху в гільзі.
Вага належить до масі самої кулі.
Тип класифікує кулі за призначенням.
калібр
Одними з найпопулярніших калібрів в світі, від малих до великих, є:

.22 LR
.30 carbine
7,62х39мм
5,56 / .223
6.8 SPC
6.5 carbine
.30-30 Win
.45-70 Gov
7,62х51мм
.30-06
.50 BMG

Популярні пістолетні калібри:

.22 LR
.380
.32 ACP
9мм
.40 S & W
.45 ACP
.38
.357 Magnum
.44 Magnum
загалом, зі збільшенням розміру кулі зростає ціна, віддача, ефективна дальність і зупиняє сила, тоді як ємність магазину і ефективна швидкість пострілу зменшуються.

навішування
Порох - складна тема, але, на щастя, він, як правило, не має великого значення для повсякденної стрілка. Незвичайні або нестандартні суміші пороху зазвичай використовують тільки професійні стрілки і досвідчені любителі. Роблячи покупки для високоточної стрільби або самозахисту, ви хочете приділити більше уваги калібру, вазі і типу.

вага
Вага кулі - це просто вимірюванні маси. "Grain" - це одиниця ваги, еквівалентна до 2/875 унції (28,35 г / 437,5) - отже, коли ви купуєте коробку з 55 grains .223 патронів, кожен шар (не патрон, а сама куля) важить 55 grains або приблизно 0,126 унції (3,57 м). Вага кулі істотно впливає на її швидкість, зупиняє і проникаючою дією, причому як правило, важче кулі передають більше енергії цілі і проникають глибше, при тому експансивна дія або фрагментація значно більше.

Тип
Вам потрібно буде ретельно продумати тип кулі, особливо якщо ви купуєте патрони для оборони. Багато типів куль (але не всі) бувають як у варіанті для гвинтівки, так і для пістолета.

холості
Холості патрони - це наповнені порохом гільзи, які взагалі не містять кулі, в основному використовуються для тренувань або спеціальних ефектів на заходах. Незважаючи на те, що кулі немає, заготівлі все одно викидають невеликі уламки металу на високій швидкості і можуть поранити або навіть убити людину або тварину дуже близькій відстані.

Суцільнометалеві кулі (FMJ)
Боєприпаси з суцільно металевою оболонкою (FMJ), як правило, є найбільш простим і дешевим видом. Куля - це твердий конічний шматок металу, не роздрібнюється при попаданні. Він має низьку середню продуктивність проти броні, але робить надмірне проникнення в м'які цілі (хоча ці фактори також сильно залежать від калібру).

Повні і цільні металеві кулі (CMJ / TMJ) - це майже те ж, що кулі FMJ. Відмінності незначні і, як правило, не впливають на балістичні показники за дуже конкретними ситуаціями.

Пустотілий серцевина (Hollow-Point)
Патрони з порожніми серцевиною куль призначені для розширення при попаданні, залишаючись цілими, різко збільшують площу поверхні кулі, а отже і збиток, така куля може завдати м'яким тканинам в обмін на мінімальне проникнення.

М'яка серцевина (Soft-Point)
Куля з м'якою серцевиною забезпечує хороший баланс між FMJ і порожнистими кульками з точки зору проникнення і розширення. У той час як патрони FMJ мають тверді, мідні оболонки, в патронах з м'якою поверхнею серцевини трохи відкритого м'якого свинцю на кінчику, що закриває оболонку. Це означає, що куля буде розширюватися при ударі, але навряд чи зробить це так сильно, як порожня серцевина.

Фрагментована (Frangible)
Особливості вибору нарізних патронів - 5Фрагментовани кулі мають забиті кінчики або приготовлені іншим чином і призначені для розбиття на безліч дрібних уламків при попаданні. Балістичних і тактично вони по суті протилежні кулям FMJ. Проникнення мінімальне, і безліч дрібних фрагментів створюють безліч ранових каналів, збільшуючи зупиняє силу.

Тренувальні (Wadcutter)
Наконечники таких куль і їх численних підтипів - це кулі з плоским носом, які зазвичай використовують для стрільби по паперових або картонних цілях. Плоский ніс різко збільшує опір і, таким чином, зменшує швидкість кулі, але деякі люди використовують їх як патрони для самозахисту, особливо на короткоствольну вогнепальну зброю, де максимальна швидкість кулі в будь-якому випадку обмежена довжиною ствола.

Коди кольорів маркування патронів
Особливості вибору нарізних патронів - 8В багатьох випадках патрони для гвинтівок і пістолетів мають кольорові наконечники, вказує на те, що патрон призначений для конкретної мети. Однак зауважте, що ці кольорові коди не є універсальним. Представлені тут кольори, як правило, узгоджуються у військових цілях, але в інших місцях можуть відрізнятися.

FMJ патрони не мають кольору.
Бронебійні патрони мають чорні або зелені наконечники, хоча бронебійні патрони 5,7 мм мають сині наконечники. Патрони для бронебійного пробивання є незаконними для цивільних осіб.
Запальні патрони містять вибухонебезпечні з'єднання, призначені для запалювання пального або сухої ворсистості. Як і бронебійні патрони, вони є незаконними для володіння цивільним населенням.
Трассера мають червоні чи помаранчеві кінчики і залишають видимі сліди в повітрі, що корисно для візуалізації шляху пострілу і точки влучення.
Фрагментовані патрони, якщо вони взагалі позначені кольором, часто мають зелені кінчики на білому кільці.
Рушницю. Анатомія гладкоствольних патронів
Особливості вибору нарізних патронів - 7Набои для гладкоствольної рушниці, звичайно, відрізняються від патронів до рушниці або пістолета декількома суттєвими особливостями. Однак їх частини приблизно аналогічні:

Гільза являє собою корпус цілого патрона, що містить всі інші її компоненти.
Дріб. Постріл складається з чотирьох-двадцяти і більше сферичних куль, виготовлених із свинцю або сталі.
Дінці рушниці аналогічне боєприпасів гвинтівок і пістолетів. Воно покриває всі дно з виступами, і служить також для "захоплення" екстрактором, щоб одночасно заряджати патрон і викидати стріляну гільзу.
Всередині гільзи знаходиться прах.
Пиж - це щільно упакований диск з тканини або пластмаси, який використовується для відділення дробу від пилу і для забезпечення того, щоб порохові гази впливали на кожну дріб більш або менш однаково.
Обтиск - це складений упакований вихідний кінець гільзи, що містить постріл.
Вибір набоиив до рушницям

Як і для патронів до пістолетів і гвинтівок, для вибору патронів для рушниць, чи підходить вам потрібні деякі базові знання - в даному випадку калібр, навішування і вага кулі / дробу.

Калібр рушниці аналогічний калібру пістолета або гвинтівки, при цьому менші цифри вказують на калібр більшого діаметра. Найбільш розповсюдженими калібрами для рушниць є 12, 16 і 20.

Існує багато різних типів патронів для рушниць, але кожен з різним призначенням.

Для дрібної дичини або цільових практичних патронів на стрільбищі вибирають патрони з вражаючим елементом, що складається з багатьох, дуже дрібних дробинок і зазвичай використовуються для цільової практики або для птахів, кроликів тощо.
Велика дріб (Buckshot) складається з меншої кількості великих дробин і використовується для полювання на велику дичину або домашнього самозахисту.
Кулі - це одинарні, тверді металеві снаряди, які повністю замінюють дріб. Вони руйнують м'які тканини і можуть легко проникати через кілька цілей, особливо у великих розмірах.
Підкаліберних куля (Flechette) вистрілює десятками дрібних сталевих зволікань на відміну від сферичних дробин. Ці "дартс" летять далі і точніше, ніж звичайний постріл, але зазвичай мають дещо меншу загальну зупиняє силу.
Травматичні патрони - це легка гумова дріб або куля, менш летальна, призначена для боротьби з масовими заворушеннями.
Патрони для рушниць бувають також різної висоти / довжини. Більшість рушниць приймають будь-який тип, але деякі з напівавтоматичних погано не перезаряджаються (чи взагалі немає), зокрема, слабкі патрони з травматичними набоями.

Кольорові коди патронів до рушниць
На відміну від поширеної думки, в патронів для рушниць немає ніякої офіційної системи кольорового кодування, як у гвинтівок і пістолетів. Гільзи можуть бути червоними, зеленими, чорними, синіми, білими або будь-якого іншого кольору. Це значення кольору (якщо воно є) залежить від виробника.

Покупка патронів може здатися важкою, але існує набагато більше видів патронів, ніж в будь-якої окремої статті, але сподіваємося тепер вам буде трохи легше розібратися, і тепер ви можете вибирати правильні патрони з більшою впевненістю.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner