Чистка зброї: йорж, щітка, шомпол, вішер
- 03971M263,35 ₴Готово до відправки
- 039641 052,25 ₴Готово до відправки
- 03976C215,05 ₴Готово до відправки
- 03973C215,05 ₴Готово до відправки
- A190139,15 ₴Готово до відправки
- ACC17202,40 ₴Готово до відправки
- A184139,15 ₴Готово до відправки
- ACC16208,15 ₴Готово до відправки
- 03968121 052,25 ₴Готово до відправки
- 03967301 052,25 ₴Готово до відправки
- 039662 055,05 ₴Готово до відправки
- 03967221 052,25 ₴Готово до відправки
- JAG230205,85 ₴Готово до відправки
- 039652 055,05 ₴Готово до відправки
- 1304P139,15 ₴Готово до відправки
- ZT004336,95 ₴Готово до відправки
- 1305P139,15 ₴Готово до відправки
- AVBB308775,10 ₴Готово до відправки
- 1307AP139,15 ₴Готово до відправки
- 24090D879,75 ₴Готово до відправки
- 24014D879,75 ₴Готово до відправки
- 24035D879,75 ₴Готово до відправки
Належне профілактичне обслуговування має важливе значення для підтримки вашої вогнепальної зброї у високій якості. Чистка і огляд зброї після кожної поїздки на полігон - це хороша звичка, як і легке чищення всієї зброї кожні шість місяців або близько того. В ідеалі, ви повинні почистити свою вогнепальну зброю протягом 24 годин після стрілянини. Бруд і пил, не очищаються, затвердіють в вуглецеву плівку, яку набагато важче видалити, і навіть може зробити вашу зброю небезпечною в експлуатації.
Основні заходи безпеки
Як завжди, переконайтеся, що ваш вогнепальна зброя розряджена, перш ніж звертатися з нею. Виберіть добре освітленої, добре провітрювану зону для чищення і видаліть всі боєприпаси зі свого робочого простору. Вимкніть телевізор і обмежте інші відволікаючі фактори, принаймні, поки ваша вогнепальну зброю зібрана і здатна стріляти. Як тільки це буде повністю безпечно, продовжуйте і розбирайте зброю для чищення згідно інструкцій у посібнику. Рідко потрібно повністю розібрати свою вогнепальну зброю. Для рушниць, гвинтівок і пістолетів підійде зачистка полів, а револьвери зазвичай не потрібно розбирати для звичайного очищення.
Види та використання чистячих засобів
Взагалі кажучи, є три типи хімічних речовин, які ви будете використовувати для очищення вогнепальної зброї: засоби для чищення, змащення і захисні засоби. Кожен з них має своє призначення і не повинно використовуватися як замінник іншого, якщо зазначений продукт не є спеціально маркіровані для багатоцільового використання.
Чистячі засоби (розчинники або знежирювачах) розчиняють або послаблюють грязь, що прилипла до вашої вогнепальної зброї, і полегшують її чищення.
Олії застосовуються при чищенні зброї і допомагають рухомим частинам плавно ковзати однієї одного, що підвищує надійність зброї.
Захисні речовини покривають відкриті металеві поверхні вогнепальної зброї і допомагають запобігти іржі і корозії.
Вам знадобиться принаймні засіб для чищення і змащення. Захисні засоби не завжди необхідні, особливо якщо ваша зброя в основному з пластику або нержавіючої сталі, або якщо має стійку захисну обробку, таку як Cerakote. Можливо, ви захочете застосувати захисний засіб, якщо, наприклад, ви живете біля океану; високий вміст солі в повітрі може прискорити утворення іржі.
Інструменти для чищення
Існує чотири основні інструменти, якими ви будете чистити вогнепальну зброю: стовбурові щітки або протяжки, звичайні щітки, чистячі патчі і подовжувачі шомпола. Ви можете придбати набори для чищення зброї, містять вже всі ці предмети, або придбати їх окремо.
Стовбурові щітки є жорсткі, дротяні щітки мають точний діаметр стовбура зброї. Вони продаються по калібру, тому обов'язково вибирайте правильні розміри. Boresnake (протяжка) - це чистяча тканину, обмотана шнуром, іноді поєднується із звичайною щіткою. Шнур протягують через стовбур, а потім використовують для прогування з патчем і щіткою, якщо там передбачена різьблення.
Стандартні утилітарні щітки бувають різних форм і розмірів. Більшість конструкцій нагадують зубну щітку і мають жорстку металеву щетину, м'яку нейлонову щетину або те й інше. Вони прекрасно підходять для очищення великих частинок більшості бруду вашої вогнепальної зброї.
Патчі для чищення - це невеликі квадрати тканини, зазвичай з бавовни. Після того, як ви розпушіть або видаліть самі шматочки залишків щіткою, можна використовувати патчі, щоб витерти пил і дрібні частки. Як варіант, для цієї мети можна використовувати звичайну бавовняну тканину.
Подовжувачі з Вішера містять патчі і полегшують очищення важкодоступних щілин.
Методи очищення і кращі практики
Після того, як ви розібрали свою вогнепальну зброю, ви готові почати. По-перше, з допомогою щітки або протяжки (з подовжувачем, якщо потрібно) щільно почистіть внутрішню частину стовбура. Робіть це стільки разів, скільки потрібно, поки ви більше не побачите бруд, вуглець або порошок. Зробіть те ж саме з допомогою утилітарної щітки, звертаючи особливу увагу на механізм спускового гачка, казенник, ударник, затвор, болт і циліндр, в залежності від ситуації. Розпиліть трохи розчинника, щоб полегшити очищення, якщо є старий вуглець, якого потрібно позбутися.
Далі змочіть патч розчинником і протріть усі відкриті поверхні кожної частини. Продовжуйте, поки тканина не стане забрудненою. Коли ви переконаєтеся, що все очистили, нанесіть легкий шар мастила на кожну поверхню, яка рухається або відчуває тертя. Занадто багато мастила може зробити рухомі частини вашої вогнепальної зброї липкими і, таким чином, більш схильними до залучення бруду і ворсу; ваша вогнепальна зброя також буде працювати менш плавно.
На напівавтоматичних пістолетів змастіть всю нижню частину затворної рамки, пружину і інші виступаючі частини (ті, що контактують з рамкою). Револьвер потрібен тільки дуже легкий шар мастила навколо штока і ударника. Для гвинтівок змастіть затвор в зборі і ударник. Більшості рушниць потрібно тільки мастило навколо затвора. Зверніться до пос
ибника, щоб дізнатися, чи потрібно вам ще де-небудь масло для вашої вогнепальної зброї.
Після нанесення мастила, зберіть вогнепальну зброю і виконайте активну дію близько десяти разів (наприклад пересмикнути затвор), щоб рівномірно розподілити мастило. Виконайте перевірку функцій, які повинні бути описані в керівництві користувача. Нарешті, нанесіть тонкий шар захисного кошти на будь-які відкриті металеві поверхні, якщо це необхідно.
Після закінчення чищення обов'язково ретельно вимийте руки; порох і вуглець, що містять свинець та інші речовини, які можуть бути шкідливими, якщо всмоктуються через шкіру. Якщо ви будете зберігати свою вогнепальну зброю більше місяця або близько того, подумайте про те, щоб покласти в футляр пакет з осушувачем, щоб запобігти надлишку вологи.
Ретельне очищення зброї може бути не таким цікавим, як стрільба з неї, але це єдиний спосіб забезпечити її безпечну та надійну роботу. Регулярна чистка також продовжить термін служби будь-якого вогнепальної зброї і збільшить її вартість для перепродажу. Ваша вогнепальна зброя - це, мабуть, найважливіші інструменти, якими ви коли-небудь володіти. Вони можуть покласти їжу на стіл або захистити ваше життя, сім'ю і майно, тому вони заслуговують на ретельну турботу.
Як правильно чистити зброю, і навіщо це?
Будь-яка вогнепальна зброя потребує постійного догляду та чистки, тому що під час стрілянини всі механізми сильно забруднюються залишками продуктів та вогнетривким порохом. Це призводить до потужного оміднення або освинцьовування стовбура зсередини і відкладення нагару. Якщо не позбутися від цих наслідків своєчасно, то можуть погіршитися характеристики зброї, його точність, неспрацьовування або стрільба з нього стане небезпечною для її власника.
Підготовчі етапи чищення зброї
Насамперед у кожного мисливця, спортсмена або просто любителя вогнепальної зброї повинно бути спеціально обладнане місце для догляду за власною рушницею чи пістолетом. Як правило, це добре освітлене і вентильоване приміщення, де все знаходиться на своїх місцях. Зафіксовано робоче місце і килимок для чищення. Якщо ви новачок, то слід мати під рукою інструкцію по збірці і розбиранні зброї, а також інструкцію по догляду від виробника зброї.
Чищення ствола потребує особливої уваги. Бажано проводити чистку за напрямком від патронника до дульного зрізу максимально ретельно та без зайвого зусилля, уникайте контакту шомпола з різьбленням дулової частини. У деяких моделей стовбур є невід'ємним, і до нього не має доступу шомпола з боку патроннику. Тоді залишається тільки чищення з боку дульного зризуПидготуйте набір необхідних інструментів: йоржики, стрижень шомпол, патчі для чищення, щітки, ганчір'я, Вішер, і т. д.
Ємності для забруднених і використаних патчів, щоб не загромаджувати робоче місце
Спеціалізовану хімію для очищення зброї
Переконайтеся в тому, що зброя повністю розряджена. Якщо це не так, то вийміть патрони до того і відстібними магазин, перекрутить затвор звільнивши патронник до того, як почнете розбирати зброю;
Треба провести неповне розбирання, або ж повна при необхідності ретельного очищення. Відокремте стовбур, вийміть затвор, розберіть механізм відводу газів;
шомпол
Сучасні брендові шомпола мають підшипник в підставі рукоятки, що допомагає при чищення нарізної зброї
Якщо це не універсальні моделі для калібрів від .22, то їх діаметр може змінюватись. Є збірні розбірні моделі, і спеціалізовані монолітні моделі
Різьблення для нарізної і гладкоствольної зброї має відмінності, але для цього є перехідники
Сталеві моделі з додатковим дбайливим нейлоновим покриттям
Гнучкі тросові шомпола з захисним нейлоновим покриттям
Йоржі для прочищення стовбура
Фосфорні бронзові щітки для детального очищення каналу стовбору
Нейлонова щітка для дбайливого економного нарізи очищення. Також використовується для хімії, знімає оміднення, так як може пошкодити щітки з кольорового металу
Бавовняний йорж для остаточного дбайливого очищення і змащення
Щітка камери, де діаметр під калібр виготовлений з бронзи, а збільшений діаметр під камеру зі сталі
Повністю бавовняна щітка камери патроннику для остаточного очищення і змащення
Щітки і зонди для обслуговування внутрішніх механізмів, йоржі для магазинів
Щітка з нейлону для стандартного очищення
Фосфорна щітка для очищення сталого нагару
Сталева щітка як ультимативне рішення в останню чергу. Може пошкоджувати захисне антикорозійне покриття
Нейлонові зонди для вычищение дрібних місць і кутів спускового механізму, затвора, і направляючих
Нейлонова і Бавовняне щітка для очищення та змащування магазину, має розмір конкретно під тип магазину і калібру
Перехідники, Вішери і тримачі для патчів
Перехідник на шомпол для гладкоствольної зброї на стандартний шомпол для нарізної зброї
Вішер для малих патчів стандартного розміру, дозволяють дуже ретельно очищати стовбур за час завдяки щільному діаметру основи
Тримач для патчів, з яким можна використовувати будь-які доступні дрантя і бавовна що під рукою, з довільним нарізкою
готовий на
бор для чищення
Універсальні, де в наборі крім стандартних шомпола, перехіднику і тримача для патчів йдуть щітки і йоржі під поширені калібри. Відрізняються версії для гладкоствольної, нарізної та короткоствольної зброї
Саме під калібр, де йде дуже потрібний комплект для вашого калібру
Всі популярні калібри для обслуговування:
Чистка короткоствол ПМ або іншого пістолета: .357 / 38spl / .38 / .357 / 9 мм / .40 / 10 мм / .45
Карабіна АК74, М4 та дрібнокаліберної зброї: 5.45 мм / .22 / .22lr / .223 / .225 / 5.56 мм
Гвинтівки AR10 серії, АКМ серії, СВД і т. д .: 7.62 мм / .308 / 30-06 / .30 / .300
Великий калібр: .50
Мисливський гладкоствольний калібр 12/10/16/20/28/410
Пневматика .17 / .204
А також обслуговування пістолетних магазинів: .38 / .40 / 9мм / 10мм / .45
Та чистка гвинтівкових магазинів: Ar15 / М16 / АК47 і АК
Профілактична обробка ствольної коробки і механізмів
Всі деталі механізмів і ствольну коробку слід вичищати твердими пластиковими або мідними щітками. Важливо їх періодично змочувати спеціальним очисником для зброї і добре змащувати синтетичними маслами.
Головні вузли механізму газовідводу треба лагідно вичищати щіткою від нагару пороху, використовуючи розчинник. Після такої обробки всі елементи слід добре висушити. Зміну дульные звуження гладкостволу, або так звані чокі необхідно викрутити і почистити від старого графітового мастила. Потім їх заново змащують негорючим маслом і назад вкручують на місце.
После окончания работы по очистке всех элементов оружия производится сборка. Не следует оставлять ее в разобранном состоянии - в целях не утери деталей. Проверьте пожалуйста работу всех механизмов и нанесите сверху крайне тонким слоем смазки для защиты металлических частей от коррозии.
Как выбрать средства для ухода и чистки оружия исходя из специфики?
Если нет практического опыта обращения с огнестрельным оружием, то следует проконсультироваться с продавцом в вашем магазине. Исходя из типа оружия и его особенностей, они подскажут конкретные специфики вашей модели. Но в основном это всегда один и тот же комплект для каждого типа
К примеру газоотвод серии AR10 / 15 практически не чистят. Для .22lr необходимо снимать только освинцевания ствола, а в .308 еще и омеднения. При глушителя - количество нагара увеличивается, он появляется даже в магазинах винтовок, а затвор нуждается в чистке фактически каждый раз после стрельбища
Не треба забувати, що для тривалого зберігання зброї її необхідно буде законсервувати, використовуючи спеціальне масло. Воно захистить від негативного впливу вологи, продовжить термін служби основних механічних частин і вбереже рідний привабливий вигляд улюбленої зброї ще на довго.