Як створити свій екстрений набір для виживання
![Як створити свій екстрений набір для виживання](https://images.prom.ua/3188428425_w213_h199_yak-stvoriti-svij.jpg)
Знання того, як вижити в дикій середовищі, маючи з собою мало інструментів або взагалі без них, є надзвичайно цінним умінням, але це не той випадок, який ви захочете перевірити в загрозливій ситуації для життя, за умови, якщо зможете звичайно цього уникнути. Універсальний набір для виживання, повний інструментів, якими ви комфортно користуєтеся, є незамінною частиною підготовки до виживання в суворих умовах.
Основні елементи набору інструментів виживання
Відмінний набір для виживання - це добре організований, легкий, ефективно упакований і придатний для різних середовищ і ситуацій ваш особистий набір. Певною мірою зміст вашого ідеального набору буде відрізнятися в залежності від того, де ви проживаєте, та різновидів надзвичайних ситуацій, які, на вашу думку, є найбільш вірогідними, і цей список далеко не вичерпний. Однак деякі інструменти є дуже корисними і можуть виправдати простір, який вони займають майже в будь-якому наборі.
Це, безумовно, основа будь-якого хорошого набору для виживання. З допомогою чудового ножа можна як захищатися, і до і створювати багато інших корисних інструментів. Купівля хорошого і практичного ножа - чудово багаторазово виправдає його вартість
Інструменти для розведення вогню
Вам знадобиться декілька різних видів і типів для старту вогню, щоб ви мали тепло, відносну безпеку й приготовлену їжу (майже) будь-середовищі. Водонепроникні сірники, фокусуючі лінзи і искровисикач, або магнієвий тип складають тверде тріо. Ці предмети невеликі, майже невагомі і дозволяють розвести багаття кількома різними способами.
трут
Розпалювати вогонь матеріалами, які ви отримуєте в дикій природі може бути напрочуд хитрим заняттям. Покладіть у водонепроникний мішок добру жменю бавовняних ворсинок, і вам буде достатньо труту для приблизно півдюжини багать.
медичні приналежності
Практично бути вибірковим у питаннях медичного забезпечення. Медицина може зайняти багато місця, а сучасна медицина та обладнання не допоможе, якщо ви не навчитеся користуватися ним. Подумайте, як упакувати в сумку тільки найнеобхідніше: шовний комплект, джгут, кровоспинний засіб, пов'язки, йод або антисептик, знеболюючі препарати та антибіотики широкого спектру дії. Ці предмети невеликі і легкі, і для їх ефективного використання, як правило, не потрібно багато тренувань.
Універсальний багатофункціональний інструмент
Багато ситуації виживання включають побудову і виправлення існуючих притулків. Енергоефективний мультитул, як хороший ніж, легко виправдовує місце і вагу, які займає у вашій сумці.
Таблетки для очищення води
Пити необроблену поверхневу воду ніколи не є ідеальним рішенням; навіть пошук води в ситуації виживання - це сама по собі навик. Таблетки для очищення води є крихітними, і ви можете очистити багато літрів води за допомогою однієї пляшечки з ними.
кухонні приналежності
Завжди добре мати з собою трохи додаткової води крім норми. Приладдя для приготування їжі - незамінний інструмент, який потрібно мати в своєму наборі для виживання. Розгляньте розбірну модель, яка займає мінімум місця, коли порожня, і полягає сама в себе, притому і має мало ваги. Алюміній дозволяє приготувати в ньому їжу, в той час як версії з харчового пластику виграють виключно у вазі
Кордаж
Суміш з нейлонової мотузки, паракорд і нитки з високою міцністю на розрив допоможуть вам бути на чеку в різноманітних потреб з ремонту, розведення багаття, шиття і зв'язування предметів. Як альтернатива - хоча б моток паракорд
Товари для риболовлі та полювання
Як мінімум, рибальський набір повинен містити кілька різних волосінь, гачки, невелику сітку і кілька приманок і ваг. Як для риболовлі, так і для полювання, вам знадобиться кілька маленьких ножів для одягання, зняття шкіри і обвалення, якщо ви зможете виділити на це місце в своїй сумці. Якщо ні, ваш ніж виживання або мультитул цілком може згодитися.
Водонепроникний папір і олівець
Вміння робити ескізи карт, малювати схеми і робити нотатки завжди корисно, навіть у пустелі. Якщо можливо, переконайтеся, що ваш папір і олівець водонепроникні - ви ніколи не знаєте, якою буде погода.
джерела світла
Запасіть свою сумку ручним ліхтарем, який працює від акумулятора, кількома діодними ліхтариками і декількома хімічними світилами. Потужні ліхтарі можна використовувати для захисту від тварин, далекого висвічування шляху або сигналу про допомогу. Хімічні палички - прекрасна альтернатива ліхтарикам, коли вам потрібно надійне світло низької інтенсивності, не залежить від погоди і батарей. Зберігайте хімічне світло в твердому пластиковому або металевому футлярі, щоб вони не тріснули у вашій сумці і не стали марними.
сигнальне дзеркало
Невелике дзеркало можна використовувати для сигналізації іншим людям чи для розведення вогню, фокусуючи сонячне світло. Це простий, але дуже ефективний інструмент, який не займає місця у вашому наборі виживання.
Радіо з ручним керуванням
Радіо, яке не покладається на акумулятори, є хорошим способом контролю мовлення, яке може містити корисну інформацію. Однак ці пристрої, як правило, громіздкі і важкі в порівнянні з більшістю інших речей у вашому наборі виживання, тому, в залежності від ваших прогнозованих потреб, радіо може бути і взагалі не важливо.
Ручна динамо чи сонячний зарядний пристрій
Припускаючи, що ваш телефон або GPS все ще будуть працювати в надзвичайних ситуаціях, вам потрібно буде заряджати їх. Ручні динамо універсальні зарядні пристрої трудомісткі і неефективні, але дуже надійні і не залежать від інших джерел енергії. Зарядні пристрої на сонячних батареях можуть заряджатися легше і ефективніше, але, звичайно, вони потребують сонячного світла і багато часу.
Легкі, не псуються, але щільні поживні речовини
Після того, як ви упакуєте сумку для виживання з усіма іншими необхідними предметами, непогано заповнити залишок місця їжею. Ви ніколи не знаєте, що зможете полювати або як будете добувати їжу, тому будь-яка їжа, яку ви можете носити з собою, життєво необхідна. Надайте пріоритет висококалорійної, білкової і жирної їжі, яка легко не псується, наприклад, яловичина, арахісове масло і горіхи. Упакуйте в сумку побільше їжі, не роблячи її занадто важкою і неповороткою.
Діапазон зброї (якщо це дозволено законом): короткий огляд
Процес вибору зброї у відповідності з вашими потребами і уподобаннями є вичерпним, але оскільки зброя є важливою частиною набору для виживання, ми коротко торкнемося деяких загальних принципів, які можуть допомогти вам направити вас в правильному напрямку, чи, можливо, пролити додаткове світло на ваш поточний вибір зброї.
Що стосується того, що ви можете носити з собою, зброя може бути великою або малою. Стандартна конфігурація спорядження, добре працює для більшості людей в більшості ситуацій, складається з вашої сумки для виживання, однією великою зброї і однієї малої. Носіння двох різних видів зброї для різних цілей збільшує вашу здатність реагувати на різні ситуації, не суттєво перешкоджаючи вашого руху.
Що стосується великого зброї, то більшість людей воліє гвинтівки, рушниці або навіть лука. Зручною стрілецькою зброєю є напівавтоматичний пістолет, але нажаль не в Україні. Яку б зброю ви не вибрали, обов'язково пам'ятайте про чотири правила безпеки зброї.
гвинтівка
Гвинтівки - відмінна зброя середньої та дальньої відстані, однаково пристосовані для полювання і самооборони, але вони менш практичні при близьких боях. Магазинні варіанти особливо прості у використанні.
рушницю
Рушниці перевершують себе в близькому і середньому бою, а також для полювання на певні види дичини, хоча їх нижче скорострільність, низька місткість боєприпасів і час перезарядки вимагають регулярних тренувань для пом'якшення.
цибуля
Луки мають великі переваги та основні недоліки в порівнянні з вогнепальною зброєю. Вони майже безшумні, і стріли часто можна відновити і використовувати повторно, але кваліфіковане використання цибулі потребує значної практики, і луки недоцільні в багатьох сценаріях бою.
револьвери
Револьвери, взагалі кажучи, механічно надійніше, ніж напівавтоматичні пістолети, хоча цей розрив зараз значно менше, ніж двадцять років тому. Більш важка рама револьвера з меншою кількістю рухомих частин робить його здатним стріляти набагато більше калібрами і кастомних боєприпасом.
напівавтоматичні пістолети
Напівавтоматичні пістолети мають більшу місткість боєприпасів і їх можна перезаряджати швидше і легше, ніж револьвери, але з ними дещо складніше освоїтися і, як правило, вони не можуть стріляти посиленими патронами, здатними надійно зупинити великих тварин, таких як ведмеді.
Експериментуйте з різною зброєю, щоб зрозуміти, яка з них вам найбільш комфортна, і постарайтеся покрити якомога більше потреб з допомогою двох варіантів. Наприклад, якщо у вас є рушниця малого або середнього калібру для самозахисту, можливо, ви захочете поєднати її з крупнокаліберним пістолетом з високою зупиняє дію для полювання на велику дичину. Якщо ви вирішили носити цибулю, розгляньте напівавтоматичну зброю з магазином великої ємності, здатну швидко вести вогонь або як реакцію на загрозу для життя.
Яку б зброю ви не вибрали, обов'язково подумайте, як її будете носити на собі, особливо це відноситься за обраною вами сумки або рюкзак для виживання.
Як вибрати сумку для виживання
Ідеальна сумка для виживання - міцна і місткий, але не громіздка. Вона також повинна зручно прилягати до вашого тіла і мати багато відділень для організації ваших запасів. Слід уважно підійти до питання кількості ваги, який ви можете переносити, не жертвуючи при цьому впливом на мобільність. Якщо ви приміром зріст 170см і худої статури, ОТІ, швидше за все, оберіть іншу сумку, ніж якщо б ви були 195 см і масивної статури. Загальний принцип тут полягає в тому, щоб вибрати сумку, яка вміщує стільки речей, скільки ви можете тягнути, не завдаючи собі травми і особливо не втомлюючись передчасно
Незалежно від розміру сумки, яку ви обрали, зверніть увагу на тканину складу, виготовлену з щільної міцної тканини, такий як хоча б брезент, а краще звичайно кордура або нейлон ріпстоп. Зверніть особливу увагу на шви зшивання і - або виглядають вони товстими, щільними, рівномірно розташованими і здатними витримувати важкі умови? Також перевірте пряжки та іншу фурнітуру - вони виготовлені з дешевого пластику або чого посиленого, полімер або алюміній?
Краще вибирати сумку з міцними блискавками або взагалі без них. Блискавки, як правило, схильні до поломок, особливо коли вони мокрі, брудні і залишаються надовго на відкритому повітрі або під впливом прямого сонця. Вибір сумки тільки з класичними ременями ремінцями і пряжками значною мірою усуває цю стурбованість.
Ремені для стегна або грудна фіксація на сумці для виживання необов'язкові. Якщо це велика сумка, яку ви збираєтеся упаковувати з важкими запасами, додаткова підтримка може допомогти зменшити біль у спині. Менше, легше сумки, як правило, не потребують таких ремінців.
Нарешті, переконайтеся, що у вашій сумці для виживання достатньо окремих відділень і кишень, щоб можна було організувати все всередині зручно для вас.
Поради щодо ефективного упаковки вашої сумки
Існує далеко не один правильний спосіб упакувати сумку для виживання. Поки ви ефективно використовуєте наявний простір, знаєте, де все по своїх місцях, і швидкий доступ до важливої спорядження - ви все робите правильно, і все інше залежить виключно від ваших уподобань.
Враховуючи це, є кілька загальних порад, які можуть допомогти вам упакувати сумку як професіонал:
Покладіть важкі речі на дно вашої сумки, а легкі - зверху.
По можливості розмістіть дрібні предмети та контейнери, в яких вам не потрібен негайний доступ, всередині інших боксів і контейнерів, які займали простір (наприклад, покладіть всередину аптечки свої приналежності для риболовлі, засоби розведення вогню та дзеркало для сигналізації).
Групуйте товари в різні відділення за категоріями, такі як продукти харчування, боєприпаси та медичні найменування, якщо інше не вимагає більшої ефективності.
Забронюйте собі легкодоступні зовнішні відділення для предметів, до яких вам може знадобитися швидкий доступ, таких як джгути / турнікети, чим і ліхтар, а також додаткові боєприпаси. В ідеалі, виберіть сумку з декількома кишенями, в яких можна дістатися, а не копаючись в сумці.
Використовуйте ремінці, скотч, застібки-блискавки або шнури банджі, щоб зафіксувати вільні предмети і закріпити їх всередині або зовні вашої сумки, щоб вони не розпотрошувались але не мігрували в інші кишені під час руху.
Поміщайте одні речі на інші, особливо дрібниці, які можуть випасти при витяганні громіздких речей з сумки (одяг), щоб тримати їх разом і нести ще більше речей з того ж кількості місця.
Прикріпіть громіздкі, легкі предмети, такі як килимок для сну і мотузку, до зовнішньої сторони вашої сумки, щоб заощадити дорогоцінний внутрішній простір.
Економте ще більше місця в сумці, надівши жилет або бандольер.
Регулярно пакуйте и распаковывайте сумку и упражняйтесь быстро находить определенные предметы. Также обязательно периодически осматривайте сумку и ее содержимое на предмет износа или повреждений. Установите график замены и проверки лекарств на предмет срока годности и других скоропортящихся наименований. Наконец, найдите время для регулярных тренировок с использованием инструментов и приспособлений, которые вы носите с собой. Иначе какой смысл от искровисикача, если вы не в состоянии воспользоваться им
Сподіваємося, цей посібник був корисним у висвітленні найважливіших і найбільш поширених аспектів складання і підтримки необхідного набору для виживання в сумці.
- Експедиційні рюкзаки для військових: особливості та перевагиЕкспедиційні рюкзаки для військових — важлива частина спорядження, яка дає змогу ефективно організовувати та транспортувати необхідне спорядження під час тривалих походів і місій. У цій статті ми досліджуємо особливості та переваги експедиційних рюкзаків для військових, а також пропонуємо поради щодо їхнього вибору та огляд найкращих моделей.Експедиційні рюкзаки для військових: особливості та переваги
- GPS-навігатори для військових: спортивне орієнтуванняGPS-навігатори є незамінними інструментами для орієнтування та виконання тактичних завдань. Вибір відповідного навігатора залежить від його характеристик, як-от точність позиціювання, час автономної роботи та функціональність. У цій статті ми досліджуємо різновиди військових GPS-навігататорів, їх основні характеристики, а також пропонуємо поради щодо вибору кращої моделі для орієнтування.GPS-навігатори для військових: спортивне орієнтування