7 правил для правильного очищення і зберігання вашого балістичного бронежилета
Ми знаємо, що балістичні жилети рятують життя, і бронежилети є обов'язковими для будь-якого профільного службовця. Але потрібно знати, щоб продовжити життя цього спорядження?
Догляд за бронежилетами не складний, але важливо робити це правильно. Почніть з читання інструкцій виробника щодо догляду, що додається до вашого жилету, де повинно бути описано, як чистити і зберігати цю броню. Важливо також, щоб переконатися, що ваша броня правильно вам підходить.
Ось сім "потрібних" і "непотрібних" коштів для належного очищення та догляду за бронежилетами, щоб як можна довше підтримувати свою балістичну броню в хорошій формі.
1. ПРОЧИТАЙТЕ інструкції по догляду
Будемо відверті - більшість з нас не турбується читанням інструкцій, що додаються до нової покупки. Незалежно від того, чи отримуєте ви інструкції з своїм жилетом, або вам доведеться їх завантажувати з інтернету, важливо прочитати їх і слідувати їм, щоб випадково не пошкодити жилет і не анулювати гарантію. Інструкції виробника повинні пояснити, як чистити і зберігати броню.
Дуже важливо, щоб покупці уважно читали інструкції і дотримувалися їх, якщо вони дійсно хочуть отримати максимальну вигоду і максимальний захист своїх жилетів на довгі роки.
2. Не тримайте свою бронь у вологому середовищі
М'яка балістична броня може зупинити кулю, але вона не переться в машинці. Як правило, кевларові / арамідні пакети розміщуються всередині водонепроникного чохла, який потім вставляється у внутрішній або зовнішній жилет. Переконайтеся, що водонепроникне ущільнення не порушено, тоді можете зробити вологе очищення, не пошкоджуючи волокна пакета.
Але пам'ятайте, що занурення у воду щільно сплетеною тканини, як кевлар, розпушіть матеріал, викликаючи її деградацію і руйнування. Коли волокна ослабнуть і відокремляться, ви втратите захист. Плетіння починає розслаблятися, і саме тоді пробивається кулями. Цей матеріал не може виконувати свою роботу, якщо ці волокна дуже розпушились.
Коротше кажучи, миття м'якою броні перетворить її у важку тканину без балістичної користі, тому не кладіть її в пральну машину. Також чистіть її в хімчистці.
Ви можете прати сам жилет окремо на "делікатного прання", але повісьте його, щоб він добре висох, і не використовуйте пом'якшувач тканини. Спочатку обов'язково видаліть балістичні панелі з нього, травматичні пластини і можливі ремінь і почистіть їх окремо, а броню зберіть тільки після того, як плитонос повністю висохне.
3. Очищаємо броні
«Не періть броню» не означає, що ви не можете її почистити. Як і всього іншого, що ви носите, ваша броня, природно, поглинає піт і забруднюється, тому її потрібно освіжити. Ви можете зробити це з невеликою кількістю мила і води з чистою тканиною, а потім витерти зайву вологу і повісити, щоб вона висохла.
Як часто ви чистите броню, вирішувати тільки вам. Якщо холодно, і ви не потієте, ви, швидше за все, зможете використовувати її більше часу між миттям, ніж у спітнілі літні місяці.
Обов'язково використовуйте м'який мильний засіб, наприклад господарське мило або дитячі серветки. Уникайте спиртових або відбілюючих серветок, оскільки ці хімічні речовини можуть руйнувати балістичний матеріал.
Уважно оглядайте свою броню на наявність отворів або патьоків, коли ви витираєте. Якщо зовнішня водонепроникна мембрана порушена, внутрішнє наповнення бронепакету може намокнути і зруйнуватися, втрачаючи свої балістичні захисні властивості.
4. ВИВИШУЙТЕ бронею, просушити
Не ставте його в пральну машину, не чистіть його в хімчистці і не використовуйте електричну сушарку. Нехай ваш жилет висохнути на повітрі природним чином.
Хоча сертифікаційні тести як NIJ включають екстремальні температурні показники, краще всього зберігати бронежилет в квартирі і в сухому прохолодному місці, щоб продовжити термін його служби.
5. згорне свою НОВУ бронею, ЗБІЛЬШИТИ ЇЇ КОМФОРТ
Хоча це здається суперечливим, але спробуйте обережно згорнути свій новий м'який бронежилет, щоб швидше зробити його більш зручним і дещо м'якше. Єдиний метод зробити жилет зручніше - це носити його, як і з шкіряним взуттям
Деякі виробники рекомендують при отриманні нового жилета знімати балістичні панелі з носія, коли вони не використовуються, скручувати їх і закріплювати гумкою. Повторіть процес між використанням два-три рази в кожному напрямку, чергуючи горизонтальне і вертикальне катання, для більш зручної посадки.
Будьте обережні, щоб не зминаты жилет, коли його скручиваете і розкатуєте.
6. НОСІТЬ сорочку або футболку під ВАШИМ жилети
Балістичні жилети створені, щоб захистити вас від куль, але вони не обов'язково повинні бути зручними. Основний зовнішній бронежилет, призначений для вашого службового користування, містить балістичний матеріал вже на відстані від вашої шкіри, але прихований бронежилет вимагає наявності під ним будь-якого одягу, наприклад, футболки, захищає від вологи і запобігає появі подряпин на шкірі і мінімізує запах поту на жилеті.
7. ЗБЕРІГАТИ ГАРАНТІЯ ВИРОБНИКА
Ці документи будуть містити важливу інформацію, наприклад сертифікований термін служби, щоб ви знали, коли пора замінити броню. Взагалі, це повинен становити п'ять років для м'якої броні і до 10 для твердих пластин. Перевірте свої документи, щоб бути впевненими, оскільки різні виробники можуть пропонувати різні гарантії.
- Експедиційні рюкзаки для військових: особливості та перевагиЕкспедиційні рюкзаки для військових — важлива частина спорядження, яка дає змогу ефективно організовувати та транспортувати необхідне спорядження під час тривалих походів і місій. У цій статті ми досліджуємо особливості та переваги експедиційних рюкзаків для військових, а також пропонуємо поради щодо їхнього вибору та огляд найкращих моделей.Експедиційні рюкзаки для військових: особливості та переваги
- Шорти для військових: комфорт у спекуШорти — невіддільна частина військового спорядження, особливо в жарку погоду. Вони забезпечують комфорт, свободу рухів і функціональність, необхідні для виконання завдань у жарких умовах. У цій статті ми досліджуємо основні аспекти вибору шортів у стилі мілітарі, їх різновиди, матеріали, а також уявимо огляд популярних моделей.Шорти для військових: комфорт у спеку